Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Senior/Elit        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3
Varv 6
Total
1 18 Joakim Nordin
Team Aluns Racing
SMK Gävle Sherco 13:03,93(1)
13:14,01(1)
13:07,63(1)
13:32,46(1)
13:21,25(1)
13:09,41(1)

1:19:28,69
2 285 Robert Engberg SMK Söderhamnsavdeln Husqvarna 13:19,33(3)
13:59,06(2)
13:34,19(3)
14:03,07(2)
14:05,24(2)
14:12,95(2)

1:23:13,83
3 110 Daniel Olof Sundkvist Hudiksvalls MCK Husqvarna 13:15,25(2)
14:10,50(3)
13:30,40(2)
14:24,58(3)
14:07,81(3)
15:05,42(3)

1:24:33,96
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Junior        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3
Varv 6
Total
1 176 Albin Berglund
TEAM SHERCO SWEDEN
Hudiksvalls MCK Sherco 12:37,06(1)
12:45,28(1)
12:29,21(1)
12:59,63(1)
12:57,82(1)
13:29,76(1)

1:17:18,76
2 469 Oscar Sahlin
Team Triple One
Hudiksvalls MCK Husqvarna 13:38,78(4)
14:00,99(2)
13:48,19(2)
14:20,50(2)
14:10,00(2)
14:06,66(3)

1:24:05,12
3 269 Liam Englundh Hudiksvalls MCK KTM 13:47,27(5)
14:32,29(4)
14:21,93(5)
14:24,22(4)
14:30,45(4)
14:06,55(2)

1:25:42,72
4 395 Alexander Norén
TEAM SHERCO SWEDEN
SMK Gävle Sherco 13:27,20(2)
14:29,80(3)
13:50,19(3)
14:23,72(3)
15:15,30(6)
15:04,40(4)

1:26:30,60
5 375 Liam Hisved
CEC RACING
SMK Gävle Yamaha 13:37,64(3)
14:54,91(5)
14:21,85(4)
14:42,06(5)
14:28,66(3)
15:27,10(5)

1:27:32,22
6 369 Dennis Sahlin
Team Speedstore
Hudiksvalls MCK Husqvarna 14:05,48(6)
14:56,27(6)
14:34,78(6)
15:22,19(6)
14:42,96(5)
16:05,03(6)

1:29:46,72
7 293 Anton Holmqvist Timrå EK KTM 15:51,00(8)
17:26,59(8)
17:39,83(8)
17:16,63(7)
16:58,61(8)
17:52,29(7)

1:43:04,94
8 316 Jakob Fredriksson Folkare MK KTM 15:35,62(7)
16:21,55(7)
15:52,14(7)
16:08,88(7)

1:03:58,20
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Bredd        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3 Total
1 239 Sam Mickelsson Bollnäs MK Sherco 13:44,21(1)
14:47,96(1)
14:04,25(1)
15:02,34(1)
14:49,64(1)
1:12:28,40
2 711 Niclas Persson SMK Hofors Fantic 15:21,80(2)
15:17,90(2)
15:16,21(3)
15:46,68(3)
15:17,04(3)
1:16:59,64
3 451 Karl-Emil Liljedal Skäftberg Rangers MC Kawasaki 15:38,18(4)
15:22,34(3)
15:11,87(2)
15:43,57(2)
15:13,55(2)
1:17:09,51
4 91 Sebastian Andersson
Team Marin & Fritid
Säters MK Husqvarna 15:22,89(3)
15:26,57(4)
15:39,61(4)
15:51,27(4)
15:41,97(4)
1:18:02,32
5 324 Kristofer Olsson Lima MS Husqvarna 16:26,25(5)
16:57,91(5)
16:35,09(5)
17:43,58(5)
16:24,17(5)
1:24:07,01
6 356 Fredrik Eriksson AMF Årsunda Husqvarna 17:16,39(6)
17:05,89(6)
17:22,22(6)
19:21,93(6)
16:45,89(6)
1:27:52,32
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Motion 16-29        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2 Varv 3 Total
1 77 Victor Högberg SMK Gävle Husqvarna 15:35,11(4)
16:22,30(3)
15:39,39(1) 16:09,33(3)
1:03:46,12
2 254 Jesper Järvisalo Mora MK Yamaha 15:56,86(6)
15:51,14(1)
16:20,37(4) 15:57,47(2)
1:04:05,83
3 229 Wiktor Olsson Bollnäs MK KTM 15:23,73(3)
15:54,34(2)
17:07,80(6) 15:52,23(1)
1:04:18,11
4 506 Jacob Backman FMCK Falun GasGas 16:08,55(7)
16:50,54(4)
16:14,64(2) 16:30,01(6)
1:05:43,73
5 267 Rasmus Brink Hudiksvalls MCK 14:41,24(2)
18:15,69(8)
16:26,76(5) 16:29,81(5)
1:05:53,49
6 52 Richard Kindgren Skäftberg Rangers MC Husqvarna 17:35,48(9)
17:21,90(5)
17:37,36(7) 17:27,79(7)
1:10:02,53
7 53 Gustav Andersson FMCK Falun GasGas 17:03,81(8)
17:50,62(6)
17:44,19(8) 18:02,90(9)
1:10:41,52
8 322 Isac Backman FMCK Falun GasGas 18:07,72(10)
18:00,31(7)
18:49,06(10) 17:49,95(8)
1:12:47,05
9 342 Alfred Larsson
TEAM SHERCO SWEDEN ACADEMY
Skutskärs MS Sherco 15:39,97(5)
38:10,33(9)
16:19,69(3) 16:12,35(4)
1:26:22,34
10 396 Marcus Järnkrok Hudiksvalls MCK Husqvarna 18:20,41(11)
18:40,80(9) 19:31,52(10)
56:32,73
11 70 Philip Gunnari SMK Ockelbo Husqvarna 14:38,22(1)

14:38,22
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Motion 30-39        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2 Varv 3 Total
1 102 Fredrik Eriksson Hudiksvalls MCK KTM 14:07,98(1)
15:07,20(1)
14:35,75(1) 14:54,33(1)
58:45,25
2 661 Alfred Hägglund Piteå MS Honda 15:21,50(2)
15:42,03(2)
15:17,68(2) 15:14,23(2)
1:01:35,44
3 87 Michael Vikström FMCK Falun KTM 15:28,89(3)
16:36,30(3)
16:09,07(3) 16:30,69(5)
1:04:44,95
4 397 Andreas Rosenblad Försvarsmaktens EK Beta 15:46,79(4)
16:47,68(5)
16:24,39(4) 16:27,77(4)
1:05:26,63
5 408 Joel Granath SMK Gävle Husqvarna 16:50,71(7)
16:43,91(4)
17:03,88(7) 18:03,22(7)
1:08:41,73
6 92 Per Åkerlund SMK Hedemora GasGas 16:48,08(6)
18:14,39(6)
16:36,10(5) 17:39,45(6)
1:09:18,02
7 405 Hampus Söderblom Hedesunda CK Husqvarna 15:55,90(5)
23:20,94(7)
16:43,15(6) 16:03,68(3)
1:12:03,68
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Motion 40-49        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2 Varv 3 Total
1 421 Mikael Larsson Bollnäs MK Husqvarna 14:41,00(1)
15:42,41(2)
15:19,39(1) 15:38,78(2)
1:01:21,59
2 75 Thorbjörn Johnsson Hudiksvalls MCK KTM 15:23,31(3)
15:28,65(1)
15:22,34(2) 15:29,00(1)
1:01:43,30
3 719 Peter Johansson
Forsell Motor Racing Team
Woxnadalens MK Husqvarna 15:23,96(5)
15:49,42(3)
15:49,73(5) 15:47,87(3)
1:02:50,98
4 366 Stefan Sundberg SMK Gävle KTM 14:53,42(2)
16:39,67(7)
15:25,68(3) 15:53,97(5)
1:02:52,74
5 147 Andreas Nordh Bollnäs MK Husqvarna 15:23,59(4)
16:01,65(4)
15:47,14(4) 15:50,57(4)
1:03:02,96
6 498 Daniel Avelin
Six 10 Racing
Nynäshamns MCK Yamaha 15:41,21(6)
16:36,01(6)
16:05,11(6) 16:19,10(7)
1:04:41,43
7 69 Magnus Östlund Bollnäs MK KTM 16:18,79(8)
16:04,66(5)
16:19,68(7) 16:11,54(6)
1:04:54,66
8 152 Hans-Erik Holmqvist SMK Gävle Stark Varg 15:50,09(7)
17:22,84(8)
16:42,93(8) 17:20,24(8)
1:07:16,10
9 382 Anders Lodén Timrå EK KTM 17:34,87(10)
17:37,66(9)
17:13,24(9) 19:06,65(12)
1:11:32,43
10 101 Björn Hänninen SMK Ockelbo Husqvarna 17:05,82(9)
19:01,16(11)
18:00,72(10) 18:32,04(9)
1:12:39,74
11 210 Anders Eriksson SMK Gävle KTM 17:42,10(12)
18:52,55(10)
18:08,61(11) 18:46,09(10)
1:13:29,34
12 441 Daniel Bergvin SMK Dala Falun Sherco 17:59,56(13)
19:40,35(12)
18:37,90(12) 19:00,24(11)
1:15:18,05
13 222 Johan Singdén Säters MK Husqvarna 18:27,89(14)
20:17,11(13)
19:47,12(14) 20:24,55(14)
1:18:56,67
14 266 Robert Westman Hedesunda CK Husqvarna 19:46,23(16)
21:58,20(16)
18:59,62(13) 19:16,81(13)
1:20:00,86
15 308 Anders Wretblad SMK Gävle Husqvarna 17:41,31(11)
20:40,81(14)
20:25,85(15) 21:24,41(15)
1:20:12,38
16 374 Björn Nordin Hudiksvalls MCK Husqvarna 19:40,59(15)
20:51,12(15)
21:08,53(16) 21:31,37(16)
1:23:11,61
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Motion 50-59        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Prick
Varv 3 Total
1 400 Kent Nyberg SMK Gävle KTM 14:21,08(2)
15:37,41(1)
14:59,12(1)
0
15:09,46(1)
1:00:07,06
2 166 Juha Järvisalo Mora MK KTM 10:17,00(1)
15:59,53(2)
15:46,77(3)
300
15:17,37(2)
1:02:20,67
3 275 Stefan Brink Hudiksvalls MCK Sherco 15:21,76(3)
16:04,15(3)
15:34,20(2)
0
15:49,83(3)
1:02:49,93
4 54 Görgen Söderström Woxnadalens MK KTM 16:06,01(8)
16:36,01(7)
15:54,18(5)
0
16:19,32(4)
1:04:55,52
5 112 Samuel Bolin FMCK Falun Yamaha 15:41,95(5)
16:53,35(8)
15:52,17(4)
0
16:31,56(7)
1:04:59,03
6 650 Joakim Wanner
Team Speedstore
SMK Gävle Husqvarna 16:05,20(7)
16:28,66(4)
16:16,36(6)
0
16:21,95(5)
1:05:12,17
7 351 Per Jansson Bollnäs MK Beta 15:48,17(6)
16:29,69(5)
16:48,01(8)
0
16:27,50(6)
1:05:33,37
8 613 Jocke Wikstrand AMF Årsunda Beta 15:34,06(4)
16:33,91(6)
17:00,47(9)
0
16:47,95(9)
1:05:56,38
9 304 Lars Linderdahl Hudiksvalls MCK Yamaha 16:16,07(10)
18:21,10(12)
16:28,27(7)
0
16:34,96(8)
1:07:40,40
10 300 Jonas Persson Bollnäs MK Honda 16:08,49(9)
18:13,54(11)
17:05,22(10)
0
17:38,37(11)
1:09:05,63
11 290 Mattias Tjärnström Fältjägarna EF KTM 17:17,56(13)
17:39,94(10)
17:44,88(11)
0
16:52,84(10)
1:09:35,21
12 120 Thorbjörn Sakari SMK Gävle Husqvarna 16:51,29(12)
17:33,98(9)
17:56,62(12)
0
17:53,34(12)
1:10:15,23
13 360 Johan Norling Nordanstigs MK Husqvarna 16:49,58(11)
18:40,46(13)
18:32,25(14)
0
18:00,24(13)
1:12:02,53
14 680 Conny Lilja Skutskärs MS Yamaha 18:11,33(14)
18:55,06(14)
18:28,61(13)
0
18:53,97(14)
1:14:28,98
15 623 Kenneth Backman FMCK Falun GasGas 19:17,57(16)
21:51,31(15)
20:14,37(15)
0
20:32,93(15)
1:21:56,17
16 309 Per-Ola Alvenhag SMK Gävle Husqvarna 20:40,89(18)
25:17,07(16)
22:22,20(17)
0
25:42,17(17)
1:34:02,33
17 59 Tomas Järnkrok Hudiksvalls MCK Husqvarna 19:07,24(15)
20:40,41(16)
0
24:57,52(16)
1:04:45,16
18 668 Magnus Pettersson Östhammars MK KTM 20:07,90(17)

0

20:07,90
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Motion 60+        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Total
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Dam        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2 Varv 3 Total
1 811 Nicole Canadas Söderblom
Team Speedstore
Göta MS Husqvarna 17:46,09(1)
18:49,19(1)
19:41,53(1) 18:53,36(1)
1:15:10,17
2 853 Emma Haltorp Malungs MK Kawasaki 20:27,78(2)
21:23,20(2)
22:15,31(3) 23:54,19(3)
1:28:00,49
3 821 Selina Runmon Skäftberg Rangers MC KTM 24:01,10(4)
23:51,41(3)
21:20,32(2) 21:21,53(2)
1:30:34,37
4 869 Linda Persson Nordanstigs MK Husqvarna 21:50,26(3)
24:32,00(4) 31:05,41(4)
1:17:27,67
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Veteran MC12        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2 Varv 3 Total
1 310 Patric Johansson Hudiksvalls MCK Husqvarna 21:13,27(1)
24:04,04(1)
23:02,21(1) 24:18,68(1)
1:32:38,19
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Ungdom E1        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2 Varv 3 Total
1 169 Neo Berglund
TEAM SHERCO SWEDEN ACADEMY
Hudiksvalls MCK Sherco 13:24,83(1)
14:26,46(1)
13:43,38(1) 14:17,85(1)
55:52,52
2 347 Arwe Olskims
TEAM SHERCO SWEDEN ACADEMY
Hudiksvalls MCK Sherco 15:17,28(2)
17:02,47(3)
15:58,27(2) 16:02,24(2)
1:04:20,26
3 291 Albin Larsson
Team Speedstore
Bollnäs MK Husqvarna 15:24,36(3)
16:59,64(2)
16:17,61(3) 16:40,77(3)
1:05:22,38
4 218 Edvin Mårtensson Ljusdals MK Husqvarna 16:32,72(4)
18:49,55(4)
18:06,02(5) 17:24,54(4)
1:10:52,82
5 918 Loke Åkesson
Forsell Motor Racing Team
Woxnadalens MK Husqvarna 17:33,37(5)
19:28,71(5)
17:51,72(4) 17:41,85(5)
1:12:35,65
6 212 Henrik Larshans Bollnäs MK KTM 20:23,37(6)
20:44,41(6)
21:32,72(6) 21:19,01(6)
1:23:59,51
Kentas sommarcup Hudiksvall       Klass: Ungdom E0        Uppdaterad: 20:25:19
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2 Varv 3 Total
1 611 Sixten Hänninen SMK Ockelbo Husqvarna 22:41,16(1)
26:39,33(1)
24:22,14(1) 27:24,80(1)
1:41:07,44